Własne M

przyjemnie jest żyć w Tychach

19. lipca 2021, 10:24
przez Jerzy Dąbrowski
Komentarze zamkni?te

Kosiarka do zadań specjalnych

Prywatny ogródek to nie jedynie same uciechy. To zarazem i rzeczy do zrobienia. Mnóstwo właścicieli ogródków okołodomowych o większej powierzchni szuka różnych sposobów na to, aby ich ogród prezentował się szykownie, ale jednak nie potrzebował zbyt wielkiego wkładu pracy. Miło jest rzecz oczywista posiadać wyrośnięty ogród, z rozmaitymi odmianami roślin, z wyrafinowanie puszczonymi dróżkami itp., lecz jeśli gospodarz nie potrafi zadbać o niego na własną rękę to siłą rzeczy będzie musiał korzystać z permanentnej pomocy firmy ogrodniczej. Ciekawym wyjściem dla ciut bardziej leniwych może być trawnik. Trawa nie wymaga szczególnej pielęgnacji, poza regularnym przycinaniem.

Czytaj dalej...

ogrd po zimie

30. stycznia 2019, 07:30
przez Jerzy Dąbrowski
Komentarze zamkni?te

Porządkowanie ogrodu przed wiosną

Harmonijnie z niepisanym stanem rzeczy kiedy tylko nadciągnie do nas znów wiosna zaczniemy znów rozważać robotę we własnym przydomowym ogródku. Wszakże na samym wstępie trzeba będzie troszkę posprzątać go po zimie. Zanikający śnieg odsłoni przed nami wymiar zimowych zniszczeń. Więc zanim nadejdzie moment na takie całkiem normalne roboty ogrodowe, przesadzanie oraz sadzenie, nawadnianie itp. będziemy musieli się chwycić za posprzątanie ogródka po okresie jesiennym i zimowym.

Czytaj dalej...

altana

2. marca 2017, 14:56
przez Jerzy Dąbrowski
Komentarze zamkni?te

By altana była ozdobą ogrodu

Wszyscy farciarze, którzy mają dom z ogrodem doskonale rozumieją iż ogarnięcie ogrodu nie jest łatwe jeśli podejmuje się takiego postanowienia ambitnie. Najłatwiej bezsprzecznie posiać trawę oraz pobiegać nieco z kosiarką – i po kłopocie. Jednak kiedy pożądamy żeby ogród był wizytówką własnego budynku oraz objawiał się doskonale z ulicy to pochłania to nader intensywniejszych zabiegów i nakładu zasobów.

Czytaj dalej...