Własne M

przyjemnie jest żyć w Tychach

ogród po zimie

30. styczeń 2019
przez Jerzy Dąbrowski
Komentarze zamkni?te

Porządkowanie ogrodu przed wiosną

Harmonijnie z niepisanym stanem rzeczy kiedy tylko nadciągnie do nas znów wiosna zaczniemy znów rozważać robotę we własnym przydomowym ogródku. Wszakże na samym wstępie trzeba będzie troszkę posprzątać go po zimie. Zanikający śnieg odsłoni przed nami wymiar zimowych zniszczeń. Więc zanim nadejdzie moment na takie całkiem normalne roboty ogrodowe, przesadzanie oraz sadzenie, nawadnianie itp. będziemy musieli się chwycić za posprzątanie ogródka po okresie jesiennym i zimowym.

Czytaj dalej...

dom

20. luty 2018
przez Jerzy Dąbrowski
Brak komentarzy

Co zrobić by czuć się dobrze w swym domu?

Na dom nie składają się jedynie gołe mury. Termin „dom” oznacza wprawdzie budynek, ale również jest to miejsce do którego należymy, do jakiego chce się nam wracać, oraz w którym pozostajemy najwięcej czasu. Z tegoż powodu ważna jest forma, w której go zechcemy urządzić. Wśród najważniejszych potrzeb każdego człowieka są potrzeby związane ze spaniem, jedzeniem oraz ogólnie rozumianymi czynnościami higienicznymi. Wszak chyba nikt nie wyobraża sobie aby jedynymi sprzętami jakie znajdziemy w domu były łóżko, stół z krzesłami, lodówka, kuchenka bądź też sedes z umywalką.

Czytaj dalej...

Tychy

8. listopad 2017
przez Jerzy Dąbrowski
Komentarze zamkni?te

Polecam mieszkanie w Tychach

Tychy są z pewnością dość reprezentatywną miejscowością w obrębie województwa śląskiego. To przemysłowe miasto położone jest na południowym skraju Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i jest znane między innymi ze słynnych na cały kraj browarów.

Czytaj dalej...

kominy

9. październik 2017
przez Jerzy Dąbrowski
Brak komentarzy

W jaki sposób czystość komina wpływa na koszty ogrzewania?

W kosztach dogrzania budynku znaczny udział ma efektywność sieci C.O. jako całości. Wspominając o niej na myśl przychodzą nam wszak najczęściej grzejniki lub kocioł, dużo rzadziej bierzemy pod rozwagę, iż częścią tej instalacji jest także komin. Niedocenianie jego funkcji w sprawności całej instalacji C.O. owocuje tym, iż szukamy winy za wyższe rachunki za ogrzewanie w jakimkolwiek z odcinków instalacji poza kominem. Jest on wszakże nie mniej znaczącym elementem jak wszelki inny.

Czytaj dalej...

kierownik budowy

7. wrzesień 2017
przez Jerzy Dąbrowski
Brak komentarzy

Za co odpowiada kierownik budowy?

Masz w planach realizację inwestycji budowlanej czy jakichkolwiek adekwatnych co do tego prac, gdzie do ich nadzorowania zaangażowany zostanie kierownik budowy? Warto zatem dowiedzieć się, jaka odpowiedzialność spoczywa na nim i jednocześnie jakie obowiązki posiada kierownik budowy w aspekcie funkcji jaką pełni wraz z uprawnieniami jakie bezpośrednio posiada pod tym kątem.

Czytaj dalej...