Własne M

przyjemnie jest żyć w Tychach

kierownik budowy

Za co odpowiada kierownik budowy?

| Brak komentarzy

kierownik budowy

Masz w planach realizację inwestycji budowlanej czy jakichkolwiek adekwatnych co do tego prac, gdzie do ich nadzorowania zaangażowany zostanie kierownik budowy? Warto zatem dowiedzieć się, jaka odpowiedzialność spoczywa na nim i jednocześnie jakie obowiązki posiada kierownik budowy w aspekcie funkcji jaką pełni wraz z uprawnieniami jakie bezpośrednio posiada pod tym kątem.

Oczywiście kierownik budowy zarządza między innymi całym zakresem działań budowlanych, które muszą być zgodne z adekwatnym do tego projektem, dodatkowo uwzględnia się tutaj taką dokumentację jak chociażby pozwolenie budowlane ewentualnie inne przepisy. Jednym z podstawowych i najważniejszych zadań jest także przygotowanie oraz opracowanie planu bezpieczeństwa, czy prowadzenie innej dokumentacji pod postacią dziennika budowy. Właśnie kierownik budowy odpowiada za zapewnienie pełnego bezpieczeństwa nie tylko dla pracowników budowlanych ale również osób postronnych, zatem ograniczenie terenu i jego zabezpieczenie jest czymś czego nie wolno bagatelizować.

Kierownik budowy ma również swoistą możliwość wstrzymania jakichkolwiek prac budowlanych gdy nie przebiegają one zgodnie z planem działania, ewentualnie w sytuacji gdy stwierdzi się jakieś niedociągnięcia. Jak najbardziej kierownik budowy ma o wszystkim informować inwestora, zgłaszań mu wszelkie nieprawidłowości czy zdawać jednocześnie raport z postępu w aspekcie realizowania danej inwestycji budowlanej. Można więc powiedzieć, iż sam kierownik budowy odpowiada za szereg zadań oraz obowiązków jakie pośrednio przejmuje od potencjalnego inwestora.

Na podstawie: http://znsm.bytom.pl/post/zarządzanie-budową-kierownik-budowy/

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

Brak komentarzy

    Komentowanie zakończone dla tego artykułu.