Własne M

przyjemnie jest żyć w Tychach

gruz

Odpady powstałe podczas remontu

| Komentarze zamkni?te

gruz

W sytuacji gdy planujemy przeprowadzić jakiś większy remont domu, jest jedna kwestia która może nas bardzo zmartwić. Dotyczy ona zasadniczo tego, że w wyniku prowadzenia prac remontowych powstanie mnóstwo odpadów, z którymi będziemy musieli coś uczynić, czyli innymi słowy pozbyć się ich ze swojego terenu. Tego rodzaju czynności jak skuwanie tynków czy wprost wyburzanie ścian, powodują powstawanie wielkich ilości gruzu, który liczy się czasem w tonach.

Nie trzeba nikomu opowiadać jak bardzo tego rodzaju odpady mogą być dla nas kłopotliwe. Nie da się ich tak po prostu wyrzucić do śmieci, nie tylko dlatego iż odbiór śmieci podlega licznym obostrzeniom, ale również dlatego, że tak duże ilości gruzu nie zmieściłyby się nawet do naszych kubłów na śmieci. Trzeba wobec tego wliczyć koszt wywozu gruzu i innych odpadów poremontowych w ogólny koszt przeprowadzenia remontu i zlecić to wyspecjalizowanej firmie.

Do wywiezienia odpadów poremontowych potrzebne będzie spore auto, najlepiej jakaś ciężarówka (patrz tu: http://www.plichta.czajkow.pl/2019/07/ciezarowka-do-transportu-odpadow-pobudowlanych.html). Dostępną możliwością może być także zamówienie kontenera na odpady. Ma to swoje plusy. Przede wszystkim dzięki temu mamy tę możliwość, że kontener pozostanie na naszym placu przez jakiś czas i możemy ładować do niego gruz tak długo jak jest nam to potrzebne. Potem firma podstawia swoje auto, które odbiera zapełniony kontener. W innym przypadku musielibyśmy składować wszystkie odpady na placu i załadować wywrotkę, która po nie przyjedzie, a to zająć może wiele czasu.

Warto zwrócić uwagę, że gruz i odpady pobudowlane są tą kategorią odpadów, których wywiezienie dużo kosztuje. Nie brakuje ludzi, którzy wywożą takie śmieci do lasów, narażając się przez to na ogromne kary. Wcale nie tak trudno jest dziś namierzyć kogoś kto wywozi przyczepę śmieci do lasu, biorąc pod uwagę liczbę kamer zamontowanych w różnych miejscach, zatem trzeba mieć to na uwadze. Pozorne oszczędności mogą przemienić się w dotkliwe kary.

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

Komentarze zamkni?te

    Komentowanie zakończone dla tego artykułu.