Własne M

przyjemnie jest żyć w Tychach

ogrd po zimie

Porządkowanie ogrodu przed wiosną

| Komentarze zamkni?te

ogrd po zimie

Harmonijnie z niepisanym stanem rzeczy kiedy tylko nadciągnie do nas znów wiosna zaczniemy znów rozważać robotę we własnym przydomowym ogródku. Wszakże na samym wstępie trzeba będzie troszkę posprzątać go po zimie. Zanikający śnieg odsłoni przed nami wymiar zimowych zniszczeń. Więc zanim nadejdzie moment na takie całkiem normalne roboty ogrodowe, przesadzanie oraz sadzenie, nawadnianie itp. będziemy musieli się chwycić za posprzątanie ogródka po okresie jesiennym i zimowym.

Do którejś ze względnie bardziej znaczących czynności jakie powinniśmy wykonać o takiej porze roku zaliczyć trzeba będzie skrócenie suchych odrośli i pędów. Corocznie podczas zimy nadciągają do nas mocniejsze mrozy, które mogą silnie nadwyrężyć niektóre krzaki, drzewka, a także pomniejsze rośliny. Doprowadzają one do zwiędnięcia poszczególnych pędów roślin, które na pewno nie poprawią się już na wiosnę, przeto nieodzowne jest ich obcinanie. Z powodu tej czynności rośliny będą mogły odrodzić się wcześniej oraz będą mieć dużo lepszy dostęp do słońca.

Nie w każdym przypadku udaje się nam również usunąć całość opadłych liści na jesień i dużo ich pokrywa wciąż trawnik po zimie. Kiedy tylko w końcu nastanie trochę cieplejszych dni i wszystko to przyzwoicie uschnie będziemy potrafili nareszcie wziąć się za ich zagrabienie aby trawa mogła ponownie urosnąć. W przeciwnym wypadku takie nie wyrzucone pozostałości roślinne zaczną gwałtownie gnić. Trzeba będzie również pozbierać wszystkie obłamane przez śnieg suche gałęzie, które porozrzucane są po całym ogrodzie.

Do grona niezbędnych czynności, które trzeba będzie przeprowadzić kwalifikuje się również zrzucenie pokryw zakładanych jesienią na rośliny, które mogłyby być zepsute przez przymrozki oraz kompostowanie rabatek, by zasadzone na nich rośliny ochoczo wróciły do funkcjonowania oraz zaczęły dynamicznie wegetować. Jak już wykonamy te wszystkie roboty będziemy potrafili pomału zająć się kolejnymi odcinkami prac w ogródku, kiedy na dobre zapoczątkuje się już cykl wegetacji roślin.

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

Komentarze zamkni?te

    Komentowanie zakończone dla tego artykułu.