Własne M

przyjemnie jest żyć w Tychach

dom

Co zrobić by czuć się dobrze w swym domu?

| Komentarze zamkni?te

dom

Na dom nie składają się jedynie gołe mury. Termin „dom” oznacza wprawdzie budynek, ale również jest to miejsce do którego należymy, do jakiego chce się nam wracać, oraz w którym pozostajemy najwięcej czasu. Z tegoż powodu ważna jest forma, w której go zechcemy urządzić. Wśród najważniejszych potrzeb każdego człowieka są potrzeby związane ze spaniem, jedzeniem oraz ogólnie rozumianymi czynnościami higienicznymi. Wszak chyba nikt nie wyobraża sobie aby jedynymi sprzętami jakie znajdziemy w domu były łóżko, stół z krzesłami, lodówka, kuchenka bądź też sedes z umywalką.

Wszelkie przedmioty jakie ktoś posiada, którymi się otacza, definiują w jakiś sposób charakter tej osoby. Któż chciałby być określany wyłącznie li tylko przez stereotypy, być nic nie znaczącym elementem w aparacie społeczeństwa. Wprost przeciwnie, chcemy się wyróżniać, zaznaczyć swoją wyjątkowość i oryginalność. Rozwiązanie na urządzenie swojego domu podkreśla właśnie ten niepowtarzalny charakter każdego człowieka.

A zatem wybór wszystkich artykułów dekoracyjnych, które zastosuje się do urządzenia własnego lokalu ma niebagatelne wprost znaczenie dla sposobu, w który będą postrzegać kogoś pozostali ludzie. Gusta mogą być rozmaite. Wybierajmy ozdoby jakie po prostu uważamy za ładne. Nie zważajmy na oceny pozostałych ludzi albowiem to my będziemy pośród nich mieszkać. Każdy składnik oraz dodatek może wpływać na ogólny wygląd mieszkania. Jeśli jest ich na przykład zbyt dużo to mieszkanie może wydawać się zagracone, ale może komuś tak właśnie się podoba? Jedni ludzie preferują minimalizm, innym podoba się splendor. Zwykle spotykane w większości mieszkań artykuły dekoracyjne to takie, jakie posiadają jednakowoż pewną wartość praktyczną, jednak zdobienia oraz charakter dekoracyjny jest tym dodatkiem do funkcjonalności, jaki przesądza o tym, że ktoś zdecydował się je zakupić. Wybierając do swojego domu stół, dywan, krzesła, zegar lub wazon czyni się to z jakiejś konkretnej potrzeby (krótko mówiąc: by mieć gdzie siedzieć, sprawdzić jaka godzina, wstawić gdzieś kwiaty), jednak decyzję o zakupie podejmuje się nie pod wpływem tych cech praktycznych, lecz pod wpływem ich wyglądu, a zatem cech ozdobnych takiej rzeczy. To chyba dość oczywiste, że kochamy otaczać się przedmiotami które są ładne, chociaż piękno wszyscy mogą tłumaczyć na własny sposób.

Jesteśmy codziennie zalewani morzem obrazów, jakie zapadać mogą jednak głęboko w pamięć oraz oddziaływać jakoś na nasz gust. W gruncie rzeczy jednak to my sami analizujemy te obrazy i podejmujemy wyborów – co nam się może spodobać, a co nie.

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

Komentarze zamkni?te

    Komentowanie zakończone dla tego artykułu.