Własne M

przyjemnie jest żyć w Tychach

Tychy

Polecam mieszkanie w Tychach

| Komentarze zamkni?te

Tychy

Tychy są z pewnością dość reprezentatywną miejscowością w obrębie województwa śląskiego. To przemysłowe miasto położone jest na południowym skraju Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i jest znane między innymi ze słynnych na cały kraj browarów. Po wojnie Tychy odnotowały impulsywny rozrost, z czego najistotniejsza skala tego rozwoju dała się zauważyć przez pierwsze kilkadziesiąt lat po wojnie gdy to z małego miasteczka zamieniły się w jedno z większych miast na Górnym Śląsku. Z tego względu w architektonice miasta przeważają wysokie obiekty wielorodzinne postawione w decydującej przewadze w rzeczonym okresie.

Zasoby mieszkalnych Tychów pod względem własnościowym wyróżniają się największym wkładem spółdzielni oraz wspólnot mieszkalnych. W dalszej kolei znajdują się obiekty przynależące do osób indywidualnych a także z zasobów miejskich. Przez ostatnie lata rozrost nowych budynków jest intensywnie mniejszy i przeważają wśród nich inicjatywy prywatne, przede wszystkim budownictwo jednorodzinne a także wielorodzinne budynki budowane przez deweloperów.

Spoglądając bliżej na tyski rynek lokalowy (więcej… ) postrzeżemy iż średnie ceny lokum mieszkalnych w rzeczonym mieście są rzędu 3600 zł za m2 i nie zaliczają się do najmniejszych w skali całego regionu. Zachodzi to z faktu iż Tychy jako miasto położone całkiem niedaleko Katowic, a zatem centrum ekonomicznego województwa, a ponadto umiejscowione w niedalekim pobliżu rejonów o pozytywach przyrodniczych (lasy a także bliskość gór) są całkiem wyjątkowym miejscem do zamieszkania. Katowice są oddalone od Tychów o mniej aniżeli pół godziny drogi, zaś przy tym lokale są jednak sporo tańsze aniżeli w Katowicach. Tychy nie utyskują również na poważny współczynnik bezrobocia, co sygnuje iż raczej bezproblemowo jest otrzymać w tymże mieście robotę.

Miasto jest perfekcyjnie skomunikowane z innymi miejscowościami GOP, położone jest przy drodze krajowej, jaka na dystansie przebiegającym przez miasto jest współcześnie dostosowywana by ułatwić łączność między dzielnicami będącymi po obu jej częściach.

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

Komentarze zamkni?te

    Komentowanie zakończone dla tego artykułu.